روند جالب بازسازی خانه ای متعلق به دهه ۶۰ میلادی

کارولینای شمالی

بررسی روند بازسازی خانه متعلق به دهه ۶۰ میلادی واقع در کارولینای شمالی

شرکت معماری in situ studio با بازسازی فوق العاده خود، خانه ای بسیار دوست داشتنی متعلق به دهه ۶۰ میلادی را که در Raleigh ایالت کارولینای شمالی واقع شده است را به خانه ای بسیار زیبا و خانوادگی تبدیل کرده است.

قبل از انجام بازسازی، این خانه دارای بی نظمی بصری آشکاری بود به طوریکه بخش های مختلف خانه – مانند اتاق آفتابگیر سمت راست – به صورت بسیار نامناسبی در کنار هم قرار داشتند. طراحان با اقداماتی نظیر خراب کردن اتاق آفتابگیر و تبدیل آن به پارکینگ، اضافه نمودن یک درب ورودی از آن سمت و انتخاب پوشش رنگی آبی برای آجرها وضعیت قبلی خانه را از بین بردند.

بازسازی خانه

بازسازی و مرمت

معماری

علاوه بر تغییرات اشاره شده در بالا، ورودی خانه نیز نیاز به تغییر داشت. از اینرو، موکت های طلایی، دیوارهای زرد رنگ و پرده گلدار این بخش از خانه جای خود را به طرح جدید یعنی دیوارهای سفید روشن و کف چوبی بخشید. این سقف و دیوارهای سفید احساس روشنی و بزرگی بیشتری را به فضای این بخش از خانه داده اند. همچنین همانطور که در تصاویر دیده می شود دیوار های اطراف شومینه نیز به منظور بازکردن بیشتر فضا برداشته شدند.

بازسازی منزل

دکوراسیون

تغییر دکوراسیون

در کنار اتاق نشیمن، آشپزخانه با کابینت های چوبی با فضای داخلی زیاد خودنمایی می کند.

اتاق نشیمن

طراحی داخلی

دیوارهای سفید در اتاق خواب این خانه هم ادامه پیدا کرده و دیواری مات، فضای دستشویی را از بقیه اتاق جدا می کند. درب های شیشه ای اتاق نیز به فضای سبز کوچکی در پشت پارکینگ باز می شود.

اتاق خواب

ایده

همانطور که در تصویر مشاهده می گردد، قسمت انتهایی اتاق نشیمن به وسیله راه پله ای به زیر زمین خانه منتهی می گردد.

دکوراسیون

راه پله با جنس چوبی خود حس طبیعت را به فضای تماما سفید محیط برگردانده است. نوارهای چوبی دیواره راه پله نیز اجازه عبور نور از پنجره روبرو و روشن کردن فضا را به زیبایی هر چه تمام تر داده است.

طراحی پله

عکس زیر که از نمای پشت خانه گرفته شده است زیرزمین و گاراژ خانه را به خوبی نشان می دهد. پله های قرارگرفته در سمت چپ نیز به فضای سبز بالا که در کنار پارکینگ قرار دارد منتهی می گردد.

نما

 

امتیاز کاربران: ۴٫۲۸ ( ۲ رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *