بررسی معماری رابرت هاچیسون در طراحی خانه کنار رودخانه

ایالت واشنگتن، شهر Greenwater

بررسی معماری رابرت هاچیسون در طراحی خانه کنار رودخانه

خانه مدرن طراحی شده توسط رابرت هاچیسون با نمای چوب (ترموود) سدر سیاه در میان جنگل قرار گرفته است. این خانه در فاصله ۵ مایلی از کوه های Rainier، در ایالت واشنگتن، شهر Greenwater و در کرانه White river قرار گرفته است.رابرت هاچیسون

معماری معاصر

همانطور که در تصاویر دیده می شود، در قسمت جلوی خانه بریدگی کوچک ایجاد شده، بهانه ای مناسب جهت ساخت یک دیوار کوتاه محافظ شده است. در پشت این دیوار کوتاه که در قسمت ورودی خانه واقع شده است، یک حیاط سنتی قرار گرفته است. بریدگی کوچک ایجاد شده در این دیوار باعث دور نگه داشتن گله گوزن های بومی منطقه (که به فراوانی در فضای اطراف خانه زندگی می کنند) از ورودی خانه می شود.

نمای ترمووود

ترمووود

معماری

در سمت دیگر خانه فضای خارجی سرپوشیده ای قرار دارد که به حیاط پشتی منتهی می شود. شومینه قرار داده شده در این فضا به محلی برای دور هم بودن افراد در هوای سرد کمک می کند.

نمای ترمووود

خانه جنگلی

سقف بلند اتاق نشیمن که به بزرگ و باز جلوه دادن این فضا کمک شایانی کرده است، طراحی نشیمن این خانه را به سالن های یوگا شبیه کرده است. تیرهای چوبی سقف و شومینه استیل در کنار پنجره های سرتاسری که اجازه ورود نور فراوانی را می دهد گرمی خاصی به اتاق نشیمن بخشیده است.

طراحی مدرن

در راهرویی که در کنار یکی از اتاق خواب ها قرار دارد، یک فضای کار کوچک قرار گرفته است. فضای کار مبله فوق که دارای پنجره های رو به محوطه است مناسب استفاده دو نفر می باشد.

ایده های معماری

همانطور که در تصویر دیده می شود، سقف بلند اتاق نشیمن، تا اتاق خواب نیز ادامه یافته که در کنار دیوار های سفید اتاق و تابلوی زرد رنگ قرار داده شده زیبایی خاصی به اتاق بخشیده است.

اتاق خواب

در حمام این خانه، پارتیشن های شیشه ای مات توالت و حمام را از یکدیگر جداکرده اند.

سرویس بهداشتی

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن