طراحی نمای داخلی با آجر نما

دکوراسیون داخلی

طراحی نمای داخلی با آجر نما

یکی از عناصری که می تواند تغییر اساسی در فضاسازی های داخلی ایجاد کند استفاده از آجر در طراحی داخلی خانه می باشد. بدون شک کمتر متریالی در طراحی داخلی را سراغ داریم که همانند یک دیوار آجری بتواند حال و هوای محیطی طبیعی را به داخل منزل بیاورد و فضاسازی های داخلی را گرم و دلپذیر نماید. گرمی و دلپذیری آجر آن را به یکی از بهترین گزینه ها به عنوان پوشش دیوار اتاق های پذیرایی، نشیمن، خواب و غذاخوری بدل کرده است. استفاده مناسب از آجر در ساخت نمای داخلی منازل باعث دور شدن از كلیشه ‌های یکسان امروزی و خلق نمایی متفاوت می گردد.

نمای داخلی

استفاده مناسب از بافت آجری در کنار دیگر المان های دکوراتیو مانند مبلمان، کتابخانه، فرش و ادوات روشنایی سبب ایجاد تضادی جذاب، متفاوت و دلچسب در طراحی داخلی می گردد. عموما برای جلوگیری از به وجود آمدن حس یکنواختی استفاده از نمای آجری در دیوارهای بسیار بزرگ و یکپارچه توصیه نمی شود. همچنین استفاده از آینه در ضلع مقابل دیوارهای آجری با به وجود آوردن خطای بصری وحدت و یکپارچگی فضا را افزایش و جلوه روح نواز محیط را چند برابر می کند.

نمای داخلی آجر

نسوز نمای داخلی

دیوارهای آجری زمینه ی بسیار مناسبی را برای نصب تابلو ها ایجاد می کنند و سبب ایجاد جلوه ای زیبا و دلنشین تر نسبت به سایر دیوارها می گردند. از نقطه نظر فنی توجه به این نکته ضروری است که استفاده از تابلوهای بسیار سنگین ممکن است سبب آسیب رساندن به بافت آجر و بندکش های آن گردد لذا توصیه می گردد در صورت ضرورت نصب چنین تابلوهایی زیرسازی و مهاربندی های مناسب لحاظ گردد.

دیوار داخلی با آجر

آجر یکی از مصالح مناسب در بهینه سازی مصرف انرژی ساختمان به حساب می آید. آجر دمای محیط را به خوبی حفظ می‌کند و در تثبیت نوسانات حرارتی و برودتی محیط نقش قابل توجهی ایفا می کند به گونه ای که در تابستان محیط داخلی را خنک و در زمستان گرمای آن را حفظ می نماید.

دیوار آجری

آجر نسوز

استفاده از آجر در دیوارهای ورودی منزل با ایجاد حسی دلپذیر، عموما موجب می شود تا افراد با اشتیاق بیشتری به محیط منزل وارد شوند. همچنین در کنار استفاده از آجر در نمای داخلی توصیه می گردد به منظور افزایش هارمونی و یکپارچگی از المان هایی نظیر شومینه و کفپوش لمینت استفاده گردد.

آرک آجری

آجر لوکس

استفاده از آجر در آشپزخانه

استفاده صحیح از آجر در طراحی داخلی آشپزخانه موجب افزایش حس گرمی و مهمان پذیری این فضا می گردد. از آنجاییکه آجر خاصیت بازتابندگی نور را ندارد، برای جلوگیری از تاریک و دلگیر شدن فضای آشپزخانه توصیه می گردد از چراغ ها و سیستم نورپردازی مناسب استفاده گردد. همچنین استفاده از کابینت های فلزی، کاشی های فلزی، وسایل برقی نقره ای رنگ در کنار به کارگیری المان های دکوراتیو چوبی سبب ایجاد ترکیبی چشم نواز در محیط آشپزخانه می گردد.

آجردر آشپزخانه

آجر نمای داخلی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن