نگاهی به مجموعه کنگره شهر هانگژو

استان ژیجیانگ چین

مجموعه کنگره شهر هانگژو

سرانجام پس از اتمام فاز طراحی و ساخت که چند سال به طول انجامید، مرکز جدید کنگره شهر هانگژو چین در سال ۲۰۱۱ به بهره برداری رسید. طراحی نمای این مجموعه بی نظیر توسط شرکت معماری پیتر روژ (واقع در برلین) با همکاری پروفسور ونگ ژیلائو سانگ انجام پذیرفت.

این ساختمان در کنار رود بزرگ کیانتنگ و در نزدیک مرکز شهر واقع شده است. هدف اصلی از ساخت این مجموعه تبدیل شدن آن به مرکزی برای تجمع کسب و کارهای تجاری شهر و همچنین اختصاص دادن آن به کنگره شهر بوده است. این مجموعه بی نظیر شامل ۶ ساختمان می باشد که به صورت دایره وار قرار گرفته و توسط یک پل دایره ای سراسری به یکدیگر متصل شده اند. همچنین در قسمت مرکزی این مجموعه، ساختمان کوتاه چند منظوره ای با ۴ ورودی اصلی (در چهار جهت اصلی) قرار گرفته است.

نمای شیشه ای

نما

نمای مدرن

modern facade

نمای ساختمان

نمای سازه

نمای مدرن

نمای این مجموعه از یک طرف می بایست خواسته های موجود در خصوص نمای مدرن منحصر به فرد را برطرف کند و از طرف دیگر باید نمایانگر جنبه های سنتی و محلی منطقه نیز باشد. استان ژیجیانگ به تولیدچای در منطقه مشهور است. برای تاکید کردن روی ویژگی های منطقه ای ساختمان، طراحی کلی نمای آن براساس شکل مسیرهای مزارع کشت چای طراحی شده است. با این حال هدف اصلی از طراحی منحصر به فرد سقف ساختمان مرکزی این مجموعه تداعی کردن شکوفه گل نیلوفر آبی در هنگام دید از ارتفاع می باشد. نمای این مجموعه از فاصله دور مانند حجمی صلب می باشد که با نزدیک تر شدن به آن آرام آرام در چشم بیننده به شبکه ای از ساختمان ها و طبقات مختلف تبدیل می گردد.

نمای سازه

نمای شیشه

پیاده رو

پلان

پلان

plan view

  • معمار                    شرکت معماری پیتر روژ
  • شهر                     شهر هانگژو
  • استان                   ژیجیانگ
  • کشور                    چین
  • اتمام                     ۲۰۱۱

مجله اینترنتی معماری

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن