بتن اکسپوز در طراحی داخلی

بتن اکسپوز در طراحی داخلی

استفاده و به کارگیری مناسب از هر یک از عناصر ساختمانی در دکوراسیون داخلی می تواند به آن فضای داخلی روح و حیات بخشیده و باعث جلوه بیشتر آن گردد. یکی از مهم ترین این عناصر ساختمانی بتن اکسپوز می باشد که استفاده به جا و مناسب از آن می تواند زیبایی را به معماری و دکوراسیون داخلی ساختمان ببخشد. امروزه در معماری داخلی هرکجا که نیاز به خلق محیطی مدرن و آرامش بخش باشد، بتن اکسپوز در میان اولین گزینه ها مطرح می باشد.

با محبوبیت روزافزون معماری مینیمال و مدرن، کاربرد بتن تنها محدود به اجرای سازه نبوده و از این متریال در طراحی نما و دکوراسیون داخلی به طور فزاینده ای استفاده می شود. بتن اکسپوز به علت مقاومت بالا، طول عمر زیاد، امکان اجرا با سرعت بالا و سوق دادن فضا به سمت سبک مدرن از پرکاربردترین المان های معماری داخلی می باشد.

بتن اکسپوز داخلی

بتن اکسپوز

بتن اکسپوز به علت تنوع در شکل ظاهری و ابعاد متنوع به طراحان امکان می دهد که بازه انتخاب گسترده ای در مدرن سازی پروژه داشته باشند. تایل های بتن اکسپوز داخلی دارای سطوح خارجی متنوعی هستند. برخی از این دیوارپوش های بتنی دارای سطوحی کاملا یکدست و یکنواخت هستند در حالیکه برخی دارای سطوحی پرداخت نشده و به نسبت متخلخل تر می باشند. انتخاب نوع این سطوح با نظر طراح و کارفرما و بر اساس نیازهای زیبایی شناختی پروژه صورت می گیرد. این نوع از دیوارپوش بتنی به سهولت و در مدت زمان کوتاهی نصب می گردد که این امر در پایین آوردن زمان اتمام پروژه بسیار تاثیرگذار است.

استفاده از پنل های بتن اکسپوز در معماری داخلی، فضا را به سمت سبک های مدرن و صنعتی سوق می دهد. این پنل های بتنی به دلیل ماهیت سرد خود، فضای داخلی را با سردی همراه می کند که این امر استفاده از این متریال را با دقت بیشتری همراه خواهد کرد. به همین علت معمولا هنگام استفاده از بتن اکسپوز داخلی، در کنار کنار استفاده از المان هایی مانند ترمووود و آجر که سبب افزایش گرمی فضا می گردد توصیه می گردد. با این حال این محصول همواره یکی از مهمترین المان های دکوراسیون مدرن و مینیمال به حساب می آید.

اجرای پنل های بتن اکسپوز داخلی نیز همانند بتن اکسپوز نما به دو صورت خشک و تر انجام می پذیرد. اجرای پنل های بتنی اکسپوز با ملات یا چسب بتن دقیقا مشابه اجرای سنگ نما می باشد. در روش اجرای خشک نیز ابتدا با توجه به سایز پنل های بتنی، زیرسازی مناسب به وسیله قوطی های فلزی انجام می گیرد و سپس تایل های بتنی بر روی زیرسازی پیچ یا اسکوپ گذاری می گردند.

دیوارپوش بتنی

امتیاز کاربران: ۴٫۳۳ ( ۳ رای)

1 thought on “بتن اکسپوز در طراحی داخلی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن