روش تولید سبک دانه لیکا

روش تولید سبک دانه لیکا

روش تولید سبک دانه لیکا

سبک دانه های لیکا که یکی از پرمصرف ترین محصولات ساختمانی به شمار می آیند طی فرآیندی سه مرحله ای شامل فرآوری اولیه، خشک کردن و پخت تولید می گردند. بلوک های ساختمانی تولید شده از دانه های لیکا که یکی از پرکاربردترین انواع بلوک می باشند دارای خصوصیاتی چون عایق بودن صوت و حرارت، ضد آتش، وزن کم و ملات پذیری آسان می باشند. در نوشته ذیل به بررسی هر یک از این مراحل پرداخته می شود.

فرآوری اولیه

در آغاز فرآیند در کارخانه ابتدا خاک رس به وسیله تسمه نقاله ای از دپو به سمت آسیاب حرکت می نماید. از آنجائیکه وجود ذرات و قطعات احتمالی آهن موجود در دپو برای ماشین آلات بسیار خطرناک است بنابراین در مسیر تسمه نقاله از آهن رباهای برقی استفاده می گردد. سپس مواد اولیه وارد آسیابی که در قسمت خروجی دارای صفحه ای مشبک با سوراخ هایی به قطر ۱۴ تا ۱۸ ميلی متر شده و در این مرحله با اضافه کردن آب مواد خروجی به صورت گل وارد مرحله بعدی می گردنند. در این مرحله گل خارج شده از آسیاب وارد مخلوط کنی دو محوره که پره های آن با حرکت حلزونی به سمت جلو حرکت می کند می گردد. در این مرحله در صورت عدم رطوبت کافی گل، به آن آب و افزودنی هایی دیگر اضافه می گردد که این کار سبب عمل آوری و یکنواختی بافت گل می گردد. سپس گل به صورت ورقه‌هاي نازک از آسياب غلتکي خارج می گردد.

لیکا

خشک کردن

خشک کردن به مجموعه ای از مراحل گفته می شود که بين دو مرحله فرآوري و پخت انجام می پذیرد. در اين مرحله، گل با حرکت در کوره خشک کن به تدريج خشک و به گندوله تبدیل می شود.

پخت

در مرحله پخت گندوله های خشک به دست آمده از مرحله قبل به صورت ناگهانی در معرض حرارت قرار می گیرند. این مراحل حرارت دهی شامل دو مرحله می باشد که در مرحله اول در مدت تقریبا دو ساعت حرارت از ۲۰۰ درجه به ۴۰۰ درجه سانتی گراد افزایش می یابد. در مرحله دوم حرارت از ۴۰۰ درجه به ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد افزایش می یابد که این افزایش ناگهانی حرارت سبب تمایل خروج مواد گازی از محیط می گردد ولی به دلیل ماهیت اتصال بسیار قوی ذرات رسی به یکدیگر فشار این گاز ها سبب ایجاد حباب و ساخت محیطی متخلخل که سبک دانه لیکا نامیده می شود می گردد. پس از این مرحله سبک دانه های تولیدی به وسیله تسمه نقاله وارد خنک کن می گردند.

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *