Residence in Los Quebrachos San Luis

CMS arquitectas

نمای خارجی ساختمان

Residence in Los Quebrachos San Luis

این بنا در شمال غربی شهر سان لوئیس آرژانتین در محله ای به نام Los Quebrachos واقع شده است. این خانه محل سکونت دائمی یک خانواده با سه فرزند کوچک می باشد. در طول فرآیند طراحی درخواست ها و پیشنهادهای خاصی وجود داشت که طراح باید همه آنها را در نظر می گرفت. از آنجائیکه وزش باد Chorrillero انجام فعالیت های تفریحی و ورزشی را در فضای باز محدود می کرد یکی از مهمترین درخواست های طراحی اختصاص فضایی سرپوشیده به منظور انجام فعالیت های تفریحی و برخی تمرینات ورزشی بود.

معماری

معماری معاصر

معماری معاصر

ویژگی های محیطی و محاطی طرح به عنوان عوامل تعیین کننده در انتخاب نوع مصالح ساختمانی تاثیر انکارناپذیری در این پروژه ایفا نموده است. از مهمترین این ویژگی های محیطی- محاطی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • موقعیت زمین در دامنه کوه که با سه نمای ناحیه کوهستانی، شهر سان لوئیس و زمین گلف مورد بررسی قرار گرفت
  • سراشیبی ۳ متری در جهت شرق به غرب
  • وزش باد دائمی و شدید Chorrillero از شمال به علت همجواری با ناحیه کوهستانی
  • وجود پوشش گیاهی بومی، درختچه ها و بوته ها
  • قرارگیری در منطقه ای با احتمال وقوع زلزله متوسط

دکوراسیون داخلی

نمای خارجی

معماری معاصر

  • شناسایی قسمت های خالی خانه به منظور کاشت گیاهان و درخت ها با رویکرد حفظ مجموعه درختان بومی موجود و وارد آوردن آسیب حداقلی به آنها
  • نهایت استفاده از ناهمواری ها و پستی و بلندی های زمین هنگام کاشت درختان
  • تقسیم طرح معماری به دو بخش مجزا شامل اختصاص یک فضا برای زندگی روزمره و فضای دیگر برای تفریح و استراحت، به طوری که هر دو از لحاظ قابلیت، عملکرد، دسترسی و رفت و آمد مجزا از هم بوده و در عین حال هر کدام چشم انداز و نمای ارتباطی خاص خود را داشته باشند

 

نمای خارجی

در مورد مصالح به کار رفته هم می توان گفت که در سطوح فوقانی از بتن و در طبقه پایین از سنگ تیره (خاکستری) سان لوئیس به عنوان پایه استفاده شده است. هر دوی این مصالح الزامات حداقل شرایط نگهداری را تامین کرده و رفتار خوبی در برابر زلزله دارند.

آشپزخانه جزیره

ارتباط بصری بین فضاها با سطوح صیقلی و براق همواره پایدار است؛ نگاه ها می تواند از یک فضا به فضای دیگر منتقل شود و از چندین فضای مختلف عبور کند تا به محیط پیرامونی اشرافیت کامل داشته باشد. ایجاد ارتباط حسی بین فضاها در طراحی به طوریکه هم صمیمیت بین فضاها حفظ شود و از طرف دیگر به یکپارچگی طرح خدشه ای وارد نشود با وجود اینکه تنها یک خانواده در آن سکونت خواهد داشت بسیار پیچیده است.

نمای خارجی ساختمان

لاکچری

معماری داخلی

دکوراسیون

اتاق خواب کودک

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن