ادغام ساختمان و طبیعت

نگاهی به معماری خانه حلقه ای

ادغام ساختمان و طبیعت

امروزه ادغام ساختمان و طبیعت در زمره روش های پیشرو معماری طبیعت گرا و دوستدار محیط زیست می باشد. خانه حلقه اى در ناحيه آگيا گالينى واقع در ساحل جنوبى جزيره كرت (یونان) و بر روى سطحى شيبدار بنا شده است. اين ناحيه تنها ١٦٥ مايل دريايى با صحارا فاصله دارد. خانه حلقه اى با معمارى خلاقانه اى با محيط پيرامونى تپه ماهورى اطراف خود يكى شده است.
كارفرماى اين طرح خواهان طراحى خانه اى با سبك معمارى معاصر كه با محيط پيرامونى خود در هم آميخته و در عين حال از سبك معمارى مدرن متداول يونانى نيز فاصله داشته باشد شده است.

ویلای یو شکلپلان یو شکلنمای بتنینمای بتنی ویلااين خانه نعل اسبى شكل به خوبى هرچه تمام تر با پستى و بلندى هاى زمين اطراف خود ادغام شده است. قسمتى از متريال به دست آمده ناشى از حفارى سايت اين ساختمان، براى بازسازى شكل توپوگرافى ابتدايى سايت كه در اثر احداث راه موقت ساخت و ساز و ديگر فعاليت هاى ساختمانى تخريب شده، به كار رفته است. پلان خلاقانه U شكل اين ساختمان، سبب ايجاد حياطى داخلى براى رشد درختان مركبات و ديگر گياهان بومى منطقه شده است.
فضاى داخلى خانه شامل ديوارهايى ساده با رنگ سفيد است كه به خوبى با بتن اكسپوز و سنگ های صخره ای اطراف تركيب و فضايى گسترده كه با استخر رو به درياى خانه يكى شده است را خلق مى نمايد.

معماری داخلی مدرن ویلا

طراحی ویلای مدرن

ویلای کوهستانی

حیاط ویلای مدرن

ادغلم ساختمان و طبیعت

پلان یو شکل

امتیاز کاربران: ۴٫۰۵ ( ۱ رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن