طراحی فضاهای کوچک، محدودیت یا فرصت؟

محک زدن قدرت طراحی معمار

طراحی فضاهای کوچک، محدودیت یا فرصت؟

آپارتمان بسیار کوچک طراحی شده توسط Maksym Netreba در شهر کیف در کشور اوکراین واقع شده است. از آنجائیکه بسیاری از مردم فکر می کنند در آپارتمان های کوچک فضای کافی برای پیاده سازی ایده هایشان را نخواهند داشت، رویکرد بسیاری از آنها نسبت به این آپارتمان توام با بدبینی می باشد. کوچک بودن فضا لزوما به معنای محدودیت نیست و امروزه طراحی فضاهای کوچک خود به عنوان یکی از شاخص های مهم برای سنجیدن یک طراح چیره دست به حساب می آید.

آپارتمان های کوچک فضای ایده آلی برای زوج های جوان که به تازگی زندگی مشترک خود را آغاز کرده اند می باشد. زوج های جوان از جمله افرادی هستند که به فضای زیادی نیاز ندارند ولی این امر سبب نمی شود که آنها از ویژگی هایی چون لوکس بودن محیط زندگی شان بی بهره باشند. طراحی آپارتمان فوق اثری از معمار اوکراینی Maksym Netreba خود نشانگر این امر است که کوچک بودن فضا نه تنها به معنای محدودیت نیست بلکه عنوان فرصتی برای خلق معماری داخلی لوکس و مدرن و نشان دادن قدرت طراحی معمار به حساب می آید.

آپارتمان فوق با مساحت کمتر از ۴۰ مترمربع به خوبی بیانگر این امر است که طراحی فضاهای کوچک نه تنها به معنای محدودیت نیست بلکه عنوان فرصتی برای خلق معماری داخلی لوکس و مدرن به حساب می آید. استفاده از رویه میز غذاخوری شیشه ای و همچنین استفاده از دیوار شیشه ای به عنوان جداکننده فضای نشیمن از بقیه قسمت های خانه بخشی از ویژگی های خلاقانه در طراحی این خانه می باشد. همچنین استفاده از رنگ سفید به منظور بزرگتر نشان دادن فضا و ترکیب آن با المان های چوبی به خلق هرچه زیباتر این دکوراسیون کمک کرده است.

معماری داخلی

دکوراسیون

دکوراسیون فضاهای کوچک

دکوراسیون آشپزخانه

چیدمان اتاق خواب

اتاق خواب

یک دو سه سازه

طراحی حمام

123SAZEH

یک دو سه سازه

مقالات معماری

مجله معماری

مجله معماری داخلی

امتیاز کاربران: ۳٫۸ ( ۱ رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن